INTERCAM BROKER D'ASSURANCE - Economist - Dep. Operatiuni (full time job) - Job - Asigurari...

english

Cauta stiri
HomePiata AsigurarilorProtectia consumatorilorDespre asigurariEvenimentePublicatiiRadiowww.xprimm.com
 ASF
 Asiguratori
 Brokeri
 Date financiare
 Organizatii
 Va recomandam
 Cariere
 Job
 PAD-PAID
 Opinii
 Dezbateri

Bucuresti
1
1 EUR = 4.6830 RON
1 USD = 4.1063 RON

RFI

Job

Full screen Print E-mail Font | Inapoi | Arhiva

INTERCAM BROKER D'ASSURANCE - Economist - Dep. Operatiuni (full time job)

Cerinte:
  • Studii superioare
  • Experienta in industria asigurarilor - constituie un avantaj
  • Experienta pe un post similar - minim 3 ani;
  • Excel nivel mediu;
  • Notiuni financiar contabile si de asigurari;
  • Putere de concentrare;
  • Responsabil;
  • Capacitate de adaptare la mediul de lucru;
Responsabilitati:
  • Gestionarea relatiei cu asiguratorii (intocmire borderouri si centralizatoare, plati);
  • Gestionarea relatiei cu agentii;
  • Inregistrarea in softul de contabilitate a operatiunilor prin banca (SAGA);
  • Preluarea, inregistrarea si distribuirea la compartimentele implicate, indosarierea si arhivarea documentelor;
  • Verifica concordanta dintre politele emise din sistemele asiguratorilor si cele din softul propriu;
  • Alte activitati administrativ-financiare;
  • Prelucreaza extrasul de cont si inregistreaza cronologic si sistematic operatiunile economice derulate de companie prin conturile curente de lei si valuta;
  • Se asigura ca alocarea cheltuielilor este efectuata in mod corect;
  • Verifica soldurile tuturor conturilor pe care opereaza, atat in cursul lunii, cat si la inchiderea fiecarei luni;
  • Participa la elaborarea, intocmirea de situatii centralizatoare, rapoarte specifice activitatii financiar contabile;
  • Indosariaza/arhiveaza documentele pe care le inregistreaza in cursul lunii, dupa inchiderea fiecarei luni.
Pentru aplicatie transmiteti CV  la adresa email: catalin.panaite@intercam.ro; intercam@intercam.ro

Acest articol este proprietatea Media XPRIMM si este protejat de legea drepturilor de autor.
In lipsa unui acord scris din partea Media XPRIMM, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol. Este necesara precizarea sursei si inserarea in mod vizibil a linkului articolului (INTERCAM BROKER D'ASSURANCE - Economist - Dep. Operatiuni (full time job)).

Publicat pe 08.01.2019 | 147 vizualizari

TOP Stiri

Arhiva

PAID

OMNIASIG